flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Орджонікідзевський районний суд м. Харкова

МАЙЖЕ 25% СУДДІВ ПРОЙШЛИ КВАЛІФІКАЦІЙНЕ ОЦІНЮВАННЯ

09 серпня 2018, 16:01

Станом на 7 серпня 2018 року кваліфікаційне оцінювання завершено стосовно 1486 з 5157 суддів місцевих та апеляційних суддів. Про це повідомив сайт Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

З них 1245 (84 %) суддів успішно пройшли цю процедуру і визнані такими, що відповідають займаній посаді. Зазначимо, це майже чверть суддів зі загальної кількості суддів, щодо яких проводиться кваліфікаційне оцінювання.

241 (16 %) суддя підлягає звільненню або вже звільнений, зокрема:

130 суддів не підтвердили відповідності займаній посаді – 83 судді не склали іспиту та 47 суддів не пройшли співбесіди з членами Комісії;

111 суддів звільнено, з-поміж іншого, за власним бажанням або їх повноваження під час оцінювання було припинено.

З причин оголошення перерви або зупинення кваліфікаційного оцінювання немає остаточних результатів щодо 289 суддів, стосовно яких розпочато оцінювання.

Зазначимо, для першої тисячі суддів оцінювання оголошено 20 жовтня 2017 року і триває вже більше дев’яти місяців. Із числа суддів, які пройшли оцінювання, 252 суддів-«п’ятирічок», в яких закінчились повноваження, вже рекомендовані Вищій раді правосуддя для призначення на посади. Це дозволить відновити або розвантажити роботу судів.

Наразі судді з першої групи перебувають на останньому етапі кваліфікаційного оцінювання – співбесіди та аналізу досьє. Друга група суддів склала іспити та на сьогодні проходить тестування морально-психологічних якостей. Третя група, рішення стосовно якої ухвалено 7 червня 2018 року, – це 2188 суддів, вже  розпочали складати іспити.

Нагадаємо, триває кваліфікаційне оцінювання всіх суддів країни на відповідність займаній посаді, започатковане у межах судової реформи. Оцінювання призначено для трьох груп суддів у кількості 5157 осіб.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України оцінює суддів за критеріями компетентності, професійної етики та доброчесності.

Джерело: Українське право