flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Орджонікідзевський районний суд м. Харкова

    Дворічанський районний народний суд відновив свою діяльність після звільнення Дворічанського району від німецько-фашистських загарбників на підставі наказу управління Наркомюсту УРСР в Харківській області № 8  від 26 березня 1943 року і підпорядковувався управлінню Наркомюсту УРСР в Харківській області.

    У зв»язку з реорганізацією судової системи в листопаді 1946 року Дворічанський районний народний суд став підпорядковуватися Харківському обласному суду.

    Народний суд розміщувався у невеликій будівлі з пічним опаленням.

    Дворічанський районний народний суд налічував один склад суду. До штату суду входили один суддя, секретар судового засідання, завідуючий канцелярією, діловод та  судові виконавці, які займалися виконанням рішень суду.

    Кримінальні та цивільні справи розглядалися за участю народних засідателів. Досить часто провадилися виїзні судові засідання.

    Згідно Указу Президії Верховної Ради Української РСР №33 від 30 грудня 1962 року «Про укрупнення сільських районів Української РСР», Дворічанський район був ліквідований. Разом з тим був ліквідований і Дворічанський районний народний суд, дія якого розповсюджувалась на територію всього Дворічанського району.

    На підставі наказу Харківського обласного суду №24 від 25 січня 1963 року була створена постійна сесія в смт. Дворічна Куп»янського районного народного суду, яка стала називатися: постійна сесія в селищі Дворічна, Куп»янського районного народного суду, Куп»янського району, Харківської області, дія якої розповсюджувалася на територію колишнього Дворічанського району.

    Згідно Указу Президії Верховної Ради Української РСР від 08.12.1966 року «Про організацію нових районів Української РСР» був створений Дворічанський район. А згодом відповідно до Постанови Президії Верховної Ради Української РСР від 10 січня 1967 року про внесення змін в мережу районних (міських) народних судів Української РСР та наказу голови Харківського обласного суду №19  від 20 січня 1967 року був утворений Дворічанський районний народний суд, який почав свою діяльність з 25 січня 1967 року.

    Відповідно до Указу Президії Верховної Ради Української РСР від 06 жовтня 1970 року № 3098-УІІ «Про утворення відділів юстиції обласних Рад депутатів трудящих Української РСР» був створений  відділ юстиції виконавчого комітету Харківської обласної Ради депутатів трудящих, в результаті чого Дворічанський районний народний суд з 06 жовтня 1970 року став підпорядковуватися відділу юстиції Харківського облвиконкому.

    В 1973 році на кооперативні кошти прокуратури, народного суду та юридичної консультації був побудований будинок Правосуддя. Приміщення суду розташувалося на першому поверсі двоповерхового будинку.

    Відповідно до Закону України «Про внесення змін і доповнень до Закону УРСР «Про судоустрій Української РСР» від 24 лютого 1994 року № 4017 – ХІІ, опублікованого у Відомостях Верховної Ради України від 28.06.1994 року. ст. 204, назву «народні суди» було змінено на назву «районні, місцеві суди» внаслідок чого змінилась і назва «Дворічанський районний народний суд» на «Дворічанський районний суд».

    На підставі Закону України «Про судоустрій» від 07 лютого 2002 року № 3018 -ІІІ ст. 125, Указу Президента України від 29 серпня 2002 року № 780/2002 «Про Державну судову адміністрацію України» була проведена реорганізація в судовій системі та створена Державна судова адміністрація України, яка здійснює організаційне забезпечення діяльності органів судової влади з метою створення належних умов функціонування судів і діяльності суддів.

    З 2005 року Дворічанський районний суд розміщується у двоповерховій будівлі за адресою смт. Дворічна вул. Осіння, 1

    На сьогодні Дворічанський районний суд Харківської області діє на підставі Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VIII"Про судоустрій і статус суддів" і є одним із місцевих судів загальної юрисдикції в судовій системі Україні.

    Згідно штатного розпису суд налічує посаду голови суду, дві посади судді  та 14 посад працівників апарату суду.